Përfundon pjesa e parë: Manchester City 1 – 1 Real Madrid

Përfundon pjesa e parë: Manchester City 1 – 1 Real Madrid

Ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes, në mes të Manchester City vs Real Madrid. 1 me 1 është mbyllur kjo pjesë.

Manchester City kaloi i pari në epërsi, në minutën e 9’, përmes Sterling, pas një gabimi trashanik në mbrojtje nga Raphael Varane.

Real Madrid, vazhdoi përpjekjet e saj për të shënuar dhe këtë e arriti 20 minuta më vonë, në minutën e 29’, sulmuesi francez, Karim Benzema, shënoi me kokë, pas një asistimi nga Rodrygo.

Pak para se të përfundoi pjesa e parë, Kevin De Bruyne, qëlloi shtyllën.

Pjesa e dytë, pritet të jetë shumë e zjarrtë, pasi Real Madrid është në kërkim të golit të dytë, që do t’i siguronte vazhdimet./Insajderi.com.