Përhapja e koronavirusit, mjekët drejtojnë gishtin nga Liga e Kampionëve

Përhapja e koronavirusit, mjekët drejtojnë gishtin nga Liga e Kampionëve

Vazhdojnë të shtohen rastet e mjekëve që besojnë se ndeshjet e UEFA Champions League në muajin mars ishin si “bomba shpërthyese” për përhapjen e koronavirusit në kontinent.

Pas mjekëve spanjollë që akuzuan UEFA-n se nuk veproi në kohë dhe lejoi sfidat me tifozë në raundin e 1/8-ave të këtij kompeticioni, duke iu referuar më konkretisht përballjes mes Atalantës dhe Valencias në “San Siro” të Milanos, janë dhe mjekët gjermanë dhe ata anglezë që i qëndrojnë të njëjtës hipotezë.  Lajmi i plotë në Insporti.com