Përleshje masive në Vushtrri – pamjet nga fusha dhe zhveshtoret

Përleshje masive në Vushtrri – pamjet nga fusha dhe zhveshtoret

Një incident i rëndë ka ndodhur në takimin e kësaj fundjave në Ligën e Parë ndërmjet Vushtrrisë dhe Fushë Kosovës.

Takimi që u zhvillua në atmosferë të tensionuar, u ndërpre përkohësishst kur ndodhi një përleshja masive midis lojtarëve, pasi Besart Veseli i vendësve e goditi një futbollist të Fushë Kosovës, i cili ishte i shtrirë, si pasojë e një ndërhyrjeje paraprake ndaj tij në lojë.

Në pamje shihet incidenti por edhe momentet kur publiku hedh gjësende të forta në fushë ne lojës dhe tensionet afër zhveshtores pas përfundimit të ndeshjes.