Përplasje mes tifozëve shqiptarë dhe atyre serb, e vlefshme për ekipet e tyre në ligën e tretë të futbollit në Australi

Përplasje mes tifozëve shqiptarë dhe atyre serb, e vlefshme për ekipet e tyre në ligën e tretë të futbollit në Australi

Në ligën e tretë të futbollit në Australi ka pasur përplasje mes tifozëve shqiptarë dhe atyre serb, njofton Insajderi.

Ndeshja e zhvilluar mes White Eagle dhe North Sunshine u kthye në arenën e përballjes teksa të dy tifozeritë gjendeshin për të parë zhvillimin e ndeshjes.

Por pas thirrjeve të tifozëve shqiptarë: “Kosova është Shqipëri”, ka ardhur edhe reagimi i tifozëve serb. Fatmirësisht është ndaluar përplasja fizike e tyre, por nuk mund të bëhej asgjë për hedhjen e gurëve dhe objekteve të ndryshme. Si pasojë e këtyre trazirave të shkaktuara është plagosur rëndë një tifoz i klubit serb, duke pasur probleme serioze me shikimin pasi u godit me gur. Gjithashtu janë lënduar lehtë edhe disa tifozë të tjerë dhe ka pasur dëme materiale në parkingun aty afër ku ndodhi përleshja. /Insajderi.com