Përveç Kosovës, sonte zhvillohen edhe këto ndeshje për kualifikim në Euro 2021

Përveç Kosovës, që luan sonte ndeshjen ndaj Maqedonisë – ka edhe ndeshje të tjera të të njëjtës kategori, që luajnë për kualifikim në Euro2021, njofton Insajderi.

Ndeshja tjetër, që pritet të ketë fokusin Maqedonisë dhe Kosovës, është ajo ne mes të Gjeorgjisë dhe Bjellorusisë, pasi që fituesi i kësaj ndeshje, do të luaj me fituesin e ndeshjes në mes Maqedonisë dhe Kosovës, në finalen e cila siguron kualifikimin.

Bosnia & Herzegovina vs Northern Ireland, Bulgaria vs Hungary, Iceland vs Romania, Norway vs Serbia, Scotland vs Israel, Slovakia vs Ireland, janë ndeshje që luhen sonte dhe të gjitha fillojnë nga ora 20:45./Insajderi.com.