Pheonix Suns drejt titullit, fitojnë edhe ndeshjen e dytë ndaj Milwaukee Bucks

Pheonix Suns drejt titullit, fitojnë edhe ndeshjen e dytë ndaj Milwaukee Bucks

Pheonix Suns kanë arritur të fitojnë edhe ndeshjen e dytë të finales së play-off të NBA me rezultat 118-108, shkruan Insajderi

Më i miri në parket për Suns u tregua Devin Booker me 31 pikë, gjashtë asisitime dhe pesë kërcime.

Nga ana tjetër për Bucks, Giannis Antetokounmpo arriti rekord personal, me 42 pikë, katër sisitme dhe pesë kërcime, por që nuk u ndihmua nga bashkëlojtarët e tij, kështu ata e pësuan edhe në ndeshjen e dytë.

Ndeshja e tretë do të bartet në Milwaukee e cila do të luhet më 12 korrik nga ora 02:00 pas mesnate./Insajderi.com