Pickford merr masa mbrojtëse pasi mori kërcënime për jetën pasi kishte lënduar Virgil van Dijk

Pickford merr masa mbrojtëse pasi mori kërcënime për jetën pasi kishte lënduar Virgil van Dijk

Portieri i Evertonit, Jordan Pickford nuk e imagjinonte kurrë se duhet të ketë frikë për jetën e tij, pasi është kërcënuar me jetë në rrjetet sociale nga tifozë të Liverpool, njofton Insajderi.

Sipas mediave angleze, futbollisti i kombëtares së Anglisë ka punësuar disa truproja pas kërcënimeve me vdekje që ka marrë në rrjetet sociale për ndërhyrjen e rëndë që shkaktoi në ndeshje ndaj mbrojtësit të Liverpool, holandezit Virgil Van Dijk.

I frikësuar për veten dhe familjen e tij, portieri 26 vjeçar i ka kërkuar një eksperti të sigurisë që të vendosë truproja në banesën e tij si dhe të krijojë një rrethim mbrojtës në shtëpinë e tij.

Lajmi ka befasuar Britaninë e Madhe dhe shumë ndjekës në rrjetet sociale janë solidarizuar me Pickford, ndërkohë policia e Mersyside ka nisur hetimet për këtë ngjarje.

Mosdënimi nga Federata Angleze për dëmtimin e Virgil Van Dijk i ka acaruar disa prej tifozëve të Liverpool, të cilët e kanë tepruar duke kërcënuar me jetë portierin e Evertonit dhe Anglisë.

Mbrojtësi holandez Van Dijk do të qëndrojë larg fushave për një kohë të gjatë pasi duhet t’i nënshtrohet operacionit në gju. /Insajderi.com