Pirlo trajner i Juventusit

Pirlo trajner i Juventusit

Ish-legjenda e futbollit italian, Andrea Pirlo, është gati të nisë punën si trajner. Ai pritet të marrë drejtimin e skuadrës së Juventus U-23, e cila merr pjesë në Serie C.

“Radio Sportiva” bën të ditur se Pirlo do të ftohet për gjashtë muaj nga drejtuesit e Juventusit për të studiuar si fillim dhe më pas për ta nisur punën, më shumë në Insporti.com