Plani i UEFA-s për Ligën e Kampionëve, ja në cilin muaj do të përfundojë

Plani i UEFA-s për Ligën e Kampionëve, ja në cilin muaj do të përfundojë

Një seri takimesh janë iniciuar për të martën, të mërkurën dhe të enjten e javës së ardhshme, për të diskutuar se si të vazhdohet deri në përmbyllje sezoni 2019-20 në mes të pandemisë së coronavirusit.

Sipas mediumit Sky Sport Italia, ideja është që të luhen garat evropiane nga 7 gushti, pasi ligat vendase kanë arritur në përfundimin e tyre. Lajmi i plotë në Insporti.com