Pogba në pritje të Juventusit

Pogba në pritje të Juventusit

Paul Pogba po pret një kthim në Juventus në vitin 2021, ndoshta edhe në afatin e janarit, duke bllokuar rinovimin e tij në Manchester United, njofton Insajderi.

27-vjeçari kishte formën më të mirë të karrierës së tij deri më tani në Torino nga 2012 deri më 2016, para se të ktheje në Old Trafford për 105 milionë euro, ku ai ishte injoruar kryesisht në akademinë e të rinjve të tyre.

Thashethemet për një kthim prapa te Bianconerët kanë qarkulluar praktikisht që kur ai u largua dhe askush nuk i mbajti ata më shumë të informuar sesa gazeta Tuttosport.

Gazeta Tuttosport ka vendosur Pogban në faqen e parë të edicionit të sotëm, duke pretenduar se ai po bllokon një kontratë të re me Manchester United sepse ai po pret që Juve të ndërhyjë dhe të bëjë një ofertë.

Marrëveshja e tij aktuale vazhdon deri në qershor të vitit 2021, por ekziston një mundësi për t’u zgjatur për një vit tjetër, kështu që teknikisht është 2022.

Asgjë nuk pritet të ndodhë këtë verë, por situata tashmë mund të ketë ndryshime deri në janar.

Ish-shoku i skuadrës së Pogbas, Andrea Pirlo, është tani trajneri i Juventusit dhe ata do të shijojnë një ribashkim./Insajderi.com