Policia arreston një të dyshuar për sulmin në Las Vegas

Policia arreston një të dyshuar për sulmin në Las Vegas

Policia e Las Vegas thotë se ka arrestuar një të dyshuar pas xhirimeve në festivalin e muzikës që la të vdekur dy  persona dhe dhjetëra të plagosur.

Zëdhënësja e Qendrës Mjekësore Universitare Danita Cohen tha se 26 persona janë pranuan në spital.

Autoritetet mbyllën një pjesë të qytetit si dhe ndërpren disa fluturime të destinuara për Aeroportin Ndërkombëtar të McCarranit për shkak të incidentit. /Insajderi.com