Policia ndërlidh rastin e bombës në Nashville me motive nga teoritë konspirative me alienë

Policia ndërlidh rastin e bombës në Nashville me motive nga teoritë konspirative me alienë

Hetuesit amerikanë po përpiqen të përcaktojnë nëse teoritë e konspiracionit e motivuan të dyshuarin në bombën e Ditës së Krishtlindjeve në Nashville.

Policia po përpiqet të kuptojë pse Anthony Quinn Ëarner shpërtheu një bombë që vrau veten dhe plagosi tre të tjerë.

I dyshuari thuhet se ka shprehur mbështetje për teoritë e pabazuara konspirative që lidhen me alienë.

Policia po heton gjithashtu nëse ai besonte teoritë e komplotit 5G.

Regjistrimi penal i 63-vjeçarit përbëhej vetëm nga një akuzë e lidhur me marihuanën e vitit 1978.

I dyshuari thuhet se kishte bërë deklarata në lidhje me një teori konspiracioni “njerëz hardhuca” e cila pretendon se politikanë dhe të famshëm si Justin Bieber dhe Obamas janë hardhuca me origjinë aliene që tani po pushtojnë botën./Insajderi.com

BBC News