Policia ndërpreu orgjinë ku ishin të përfshirë mbi 50 persona

Policia ndërpreu orgjinë ku ishin të përfshirë mbi 50 persona

Policia Kombëtare mbërriti në një apartament në Madrid në 16 Tetor për të gjetur një orgji me mbi 50 njerëz në proces e sipër, shkruan Insider, transmeton Insajderi.

Sipas botimit spanjoll “The Olive Press”, autoritetet iu përgjigjën një thirrje të premten mbrëma pasi u raportuan fletushka të ndryshme të postuara rreth qytetit “krim kundër shëndetit publik, bukake, orgji dhe çmenduri”.

Orgjia ishte organizuar nga producenti i filmave pornografikë Ignacio Allende Fernandez, i njohur më mirë si Torbe dhe dy persona të tjerë.

Autoritetet evakuuan lokalet dhe vulosën ndërtesën për të parandaluar që të pranishmit të ktheheshin.

Fernandez do të përballet me gjoba të mëdha pas orgjisë, e cila shkeli urdhrat e shëndetit publik nga autoritetet spanjolle ndërsa rastet e COVID-19 po rriten.

Spanja kohët e fundit njoftoi se po zbaton ndalimin e policisë në një numër fushash me norma të larta të COVID-19, përfshirë Madridin.

Policia spanjolle ka ndërprerë orgji të shumta gjatë gjithë periudhës së pandemisë.

Në mars, policia e Barcelonës arrestoi tetë burra që po bënin një orgji në një apartament gjatë asaj që ishte një bllokim i rreptë për COVID-19.

Policia e Madridit iu desh t’i përgjigjej një thirrjeje për një orgji prej 6 personash në prill dhe u desh ta ndërpriste atë për shkak të pandemisë. /Insajderi.com