Policja franceze vdes pasi u sulmua me thikë në stacion policor

Policja franceze vdes pasi u sulmua me thikë në stacion policor

Një zyrtare policore në Francë është goditur për vdekje gjatë një sulm me thikë në një stacion policie në Rambouillet, në jug-perëndim të Parisit.

Prokurorët anti-terror kanë marrë përsipër hetimin dhe vrasja po trajtohet si një sulm i mundshëm terrorist.

48-vjeçarja u godit me thikë në qafë, raporton BBC, transmeton Insajderi.

E gjithë ngjarja ka ndodhur në hyrje të stacionit policor, të premten pasdite kur sulmuesi 36-vjeçar iu hodh në qafë dhe e sulmoi me thikë.

I dyshuari, i cili raportohet se erdhi në Francë nga Tunizia vite më parë, u qëllua nga policët e tjerë dhe vdiq më vonë në spital./Insajderi.com