Politikani francez ndërron jetë në një aksident ajror

Politikani francez ndërron jetë në një aksident ajror

Politikani francez Olivier Dassault ka vdekur në një përplasje helikopteri në veriperëndim të Francës në moshën 69 vjeçare, njofton CNN, transmeton Insajderi.

Presidenti Emmanuel Macron i dedikoi anëtarit të ndjerë të parlamentit në një deklaratë në Tëitter, duke shkruar: “Olivier Dassault e donte Francën”.

“Kapiteni i industrisë, zëvendësi, zyrtari i zgjedhur lokal, komandanti rezervë në forcën ajrore: gjatë jetës së tij, ai kurrë nuk pushoi së shërbyeri vendit tonë, për të rritur pasuritë e tij”, shkroi Macron. “Vdekja e tij e papritur është një humbje e madhe. Lutjet e mia për familjen dhe të dashurit e tij”. /Insajderi.com