Portieri i Anglisë lavdëron Kosovën pas ndeshjes

Portieri i Anglisë lavdëron Kosovën pas ndeshjes

Nick Pope, portieri i Anglisë, ka lavdëruar Kosovën pas fitores së “Tre Luanëve” 4-0 ndaj “Dardanëve” në “Fadil Vokrri”.

“Ishte një paraqitje e mirë, nuk ishte një ndeshje e lehtë”, tha pas ndeshjes Pope.

“Ishte një ndeshje e vështirë, e kemi ditur dhe ashtu doli. Jeni një ekip i mirë dhe për të ardhur këtu për të luajtur si mysafirë është e vështirë”, deklaroi portieri 27-vjeçar i Burnleyt.

Lajmi i detajizuar