Portugali – Francë: Formacionet zyrtare

Portugali – Francë: Formacionet zyrtare

Ndeshja mes Portugalisë dhe Francës do të jetë ndeshja e fundit e fazës së grupeve për dy skuadrat, shkruan Insajderi.

Dy trajnerët e kampionit aktual të botës dhe atij të Evropës, kanë bërë përzgjedhjet e tyrë për këtë ndeshje.

Fernando Santos, do të nis ndeshjen me formacionin 4-3-3:

Rui Patricio, Raphaël Guerreiro, Ruben Dias, Pepe, Nelson Semedo, Renato Sanches, Danilo Pereira, Joao Moutinho, Diogo Jota, Bernardo Silva dhe Cristiano Ronaldo.

Nga ana tjeter Didier Deschamps, do të nis ndeshjen me formacionin 4-2-3-1:

Hugo Lloris, Jules Kounde, Raphaël Varane, Presnel Kimpembe, Lucas Hernandez, N’Golo Kante, Paul Pogba, Corentin Tolisso, Antoine Griezmann, Kylian Mbappe dhe Karim Benzema.

Ndeshja do të zhvillohet në “Puskas Arena” me fillim nga ora 21:00./insajderi.com