Portugalia fiton me rezultat të thellë përball Hungarisë

Portugalia fiton me rezultat të thellë përball Hungarisë

Portugalia ka arritur të fitoj me rezultat të thellë në përballjen kundër Hungarisë, shkruan Insajderi.

Pjesa e parë e takimit u karakterizua me dominim të portugezëve, të cilët sulmonin vazhdimisht, ndërsa hungarezët mundoheshin të përfitojnë përball kundërsulmeve.

Pjesa e dytë ishte thuajse e njëjtë me të parën, pasi portugezët nuk e ndalën dominim, ndërsa lojtarët hungarez u treguan më të mirë në pjesën e parë.

Hungaria arriti të shënoj gol në minutën e 79-të, por u anulua pasi Szabolcs Schon ishte në pozitë jashtë loje.

Pas këtij goli, portugezët u treguan shumë herë më të fuqishëm ku edhe arritën të shënojnë dy gola të shpejt.

Golin e parë e shënoi, Raphaël Guerreiro në minutën e 84-të të ndeshjes, ndërsa vetëm tre minuta më vonë, Cristiano Ronaldo, shënoi nga pika e bardhë për të dyfishuar rezultatin.

Krejt në fund, Ronaldo arriti të shënoi edhe një gol për t’i vulosur fitoren ekipit të tij./insajderi.com


Fillon pjesa e dytë mes Portugalisë dhe Hungarisë


Përfundon pjesa e parë mes Hungarisë dhe Portugalisë

Ka përfunduar pjesa e parë pa gola në përballjen mes Hungarisë dhe Portugalisë.

Kjo pjesë u karakterizua me dominim të Portugezëve, të cilët kishin posedimin dhe raste të mira për gol, por pritjet e portierit hungarez, Peter Gulacsi, ishin vendimtare në mosndryshimin e rezultatit.

Nga ana tjetër, hungarezët mundoheshin të përfitojnë me anë të kundërsulmeve.

Rastet e shënimit nuk munguan as për ta, por fati nuk ishte në anën e tyre.


Fillon ndeshja mes Hungarisë dhe Portugalinë.