Portugalia “rrëmben” tre pikë në udhëtim ndaj Azerbajxhanit

Portugalia “rrëmben” tre pikë në udhëtim ndaj Azerbajxhanit

Ani pse Cristiano Ronaldo nuk luajti sonte, Portugalia ka arritur të shënojë fitore në udhëtim ndaj Azerbajxhanit me rezultat 0-3.

Për ish-kampionët e Evropës, golat u shënuan nga Bernardo Silva, Andre Silva dhe Diogo Jota, transmeton Insajderi.com

Me këtë trepikësh të “rrëmbyer” sonte, Portugalia ka arritur në kuotën e 13 pikëve dhe është lidere në Grupin A.

Në anën tjetër, Azerbajxhani mbetet në pozitën e fundit me vetëm një pikë dhe ka humbur gjasat që të kualifikohen në Kampionatin Botëror “Katari 2022”.

Në kuadër të këtij grupi, me fillim nga 20-45 do zhvillohet edhe ndeshja tjetër ku Republika e Irlandës do luajë ndaj Serbisë./Insajderi.com

Goli i shënuar nga Diogo Jota
Goli i shënuar nga Bernardo Silva