Presidenti i UEFA-s viziton Kosovën

Presidenti i UEFA-s viziton Kosovën

Federata e Futbollit të Kosovës ka njoftuar se Aleksander Ceferin, shefi i UEFA-s, do të vizitojë Kosovën të enjten.

Ceferin do të ketë takime me zyrtarë të FFK-së dhe të qeverisë.

Presidenti i UEFA-s do të vizitojë stadiumin e Prishtinës dhe krejt në fund do të ketë një konferencë për media që do të mbahet në zyrat e FFK-së.