Princi i Arabisë Saudite “harxhoi 608 mijë euro” për një javë pushime në Turqi

Princi i Arabisë Saudite “harxhoi 608 mijë euro” për një javë pushime në Turqi

Princi saudit thuhet se ka shpenzuar 608,000 euro gjatë pushimit të tij njëjavor në vendpushimin turk,  në Bodrum.

Princi Alwaleed Bin Talal bin Abdulaziz al-Saud, një nga burrat më të pasur të mbretërisë, erdhi për të vizituar vendpushimin e Egjeut me dhjetëra anëtarë të familjes, personelin dhe truprojat.

Avioni i tij privat arriti në qytet më 14 gusht me më shumë se 3p00 valixhe, të cilat duhej të qoheshin me kamion në hotelin e tij, sipas gazetës Hurriyet.

Thuhet se princi ka shpenzuar 400,286 euro gjatë akomodimit dhe udhëtimit, që përfshinte marrjen me qira të një hoteli në plazh, një vilë pranë dhe disa shtëpiza të tjera.

Princi kaloi pjesën më të madhe të pushimit në anijen e tij, Kingdom 5KR, shkruan The Telegraph.

Anija dikur i takonte Donald Trump mirëpo presidenti i shiti princit anijen në vitin 1991./Insajderi.com