Prishtina e shijon humbjen ndaj Trepça 89

Prishtina e shijon humbjen ndaj Trepça 89

Prishtina e ka shijuar humbjen e parë në këtë sezon në Ipko Superlingën e Kosovës në futboll, duke u mposhtur nga ekipi mitrovicas, Trepça 89.

Prishtina e ka dominuar këtë ndeshje me posedim dhe me raste, por Trepça 89, madje ata humbën raste shumë të mira për shënim, sidomos në minutën e 37’, kur sulmuesi Otto John, dështoi të shënonte në portën e zbrazët.

Prishtina gjeti golin në pjesën e dytë me Mërgim Pefqelin, por që u anulua për pozitë jashtë loje

Ishte portieri i Prishtinës, Egland Haxho, ai që shkaktoi penallti për mitrovicasit, të cilët realizuan përmes Arbnor Muja dhe ky gol vendosi fatin e këtij takimi./Insajderi.com.