Prishtina pëson humbje me një finish dramatik

Prishtina pëson humbje me një finish dramatik

Sigal Prishtina ka pësuar humbje me rezultat 79:81 nga skuadra polake Legia Warzawa, në ndeshjen e parë në kuadër të kualifikimeve për Ligën e Kampionëve.

Pikërisht te këto shifra, Divine Myles i pati dy gjuajtje të lira dhe e pati mundësinë të barazojë rezultatin, por nuk shënoi në asnjërin tentim.

Mysafirët dështuan në aksionin e tyre të radhës, por as këtë mundësi nuk e shfrytëzuan bardhekaltërit, pasi Mikaile Tmusic dështoi në gjuajtjen për tri pikë, kur kishin mbetur vetëm 1.07 sekonda deri në fund, më shumë në Insporti.com.