Protesta të dhunshme në SHBA – dy të vdekur dhe një i lënduar rëndë

Protesta të dhunshme në SHBA – dy të vdekur dhe një i lënduar rëndë

Dy persona u vranë dhe një i tretë u plagos rëndë gjatë të shtënave në Kenosha, Wisconsin, të martën vonë gjatë natës së tretë të protestave, tha policia, shkruan CNN, transmeton Insajderi.

Oficerët iu përgjigjën raportimeve të viktimave të shumta me armë zjarri rreth orës 11:45 të martën, departamenti i Policisë Kenosha tha në një njoftim të mërkurën herët.

Personi i plagosur u dërgua në spital me “plagosje serioze, por jashtë rreziku për jetën”, tha policia.

Një hetim mbi të shtënat po vazhdon dhe emrat e moshat e viktimave janë ende duke u përcaktuar, sipas lëshimit.

Sherifi i Qarkut Kenosha David Beth i tha New York Times zyra e tij po heton nëse të shtënat rezultuan nga një konflikt midis demonstruesve dhe një grup burrash me armë që mbronin bizneset. /Insajderi.com