Pse dështoi marrëveshja mes United dhe Barcelona për Dembele

Pse dështoi marrëveshja mes United dhe Barcelona për Dembele

Manchester United dhe Barcelona, kanë qenë tepër të zëna me bisedime në ditën e fundit të afatit kalimtarë, pasi të dy ekipet po negocionin kalimin e mundshëm të Ousmana Dembele në Old Trafford – por në fund dështoi gjithçka, njofton Insajderi.

Gjatë diskutimeve, United, kishte kërkuar huazimin e Dembele dhe pagesën e gjysmës së pagës së tij, gjë që ishte refuzuar nga Barcelona, që kërkonte shitje permanente për një shumë rreth 50 milionë euro.

Të dy ekipet i përafruan qëndrimet, me United që ishte e gatshme të paguante komplet rrogën e lojtarit dhe me Barcelonën që kërkonte huazim me obligim blerje, por as kjo nuk është pranuar nga United.

Në fund edhe Barcelona u pajtua në largimin e tij si huazim, pa blerje të obligueshme, por kërkoi nga lojtari që fillimisht të zgjasë kontratën e tij – gjë që u refuzua nga Dembele dhe në fund Barca ofroi në tavolinë vetëm një opsion – blerje permanente për 50 milion euro, por që kjo kërkesë bëri që negociatat të dështojnë./Insajderi.com.