PSG fiton Kupën e Francës

PSG fiton Kupën e Francës

PSG, ka shënuar fitore në finale e Kupës së Italisë ndaj Monacos me rezultat 2-0, shkruan Insajderi.

Golat e parë e shënoi, Mauro Icardi në minutën e 19 -të lojës, dukë e dërguar në epërsi ekipin e  PSG-së.

Ndërsa, në pjesën e dytë të ndeshjes, të dyja skuadrat kishin më shumë mundësi për të shënuar gol, por kanë mbetur goditjet të pa konkretizuara në port.

Goli i dytë dhe i fundit në në këtë takim ishte ai i Kylian Mbappe, në minutën e 81-të të ndeshjes ku i mundësojë skuadrës së tij fitimin e Kupës së Francës./Insajderi.com