PSG shkarkon trajnerin Tuchel

PSG shkarkon trajnerin Tuchel

Edhe pse ndeshjen e fundit në ligë e fitoi bindshëm ndaj Strasbourg, Thomas Tuchel, është liruar nga detyra e trajnerit te gjigandi francez PSG, njofton Insajderi.

Sipas asaj që raporton “Sky Sport Germany”, Drejtori Sportiv i francezëve, braziliani Leonardo është ai që ka shkarkuar trajnerin gjerman.

Kështu, Tuchel shkarkohet nga posti i trajnerit, gjashtë muaj para se të skadonte kontrata me ekipin nga kryeqyteti francez.

Tuchel ishte trajneri që e çoi deri në finale të Ligës së Kampionëve kampionët e Francës, të cilët humbën finalen ndaj Bayern Munchen sezonin e kaluar.

Si zëvendësues të ish-trajnerit të Dortmund-it në pankinën franceze, janë Mauricio Pochettino dhe Massimiliano Allegri, teksa favoriti për drejtuesit e PSG-së mbetet ish-trajneri i Tottenham, argjentinasi Pochettino. /Insajderi.com