PSG të interesuar për mbrojtësin e Barcelonës

PSG të interesuar për mbrojtësin e Barcelonës

Kampioni francez PSG, është e interesuar për mbrojtësin e krahut të djathtë Barcelonës, Emerson Royal.

Royal nuk ka luajtur për Barcelonën, pasi katalunasit e kanë huazuar për te Betis-i.

Skuadra e Parisit është e gatshme të shpenzojë 25 milionë euro për të, raporton Sport.

Në këtë pozicion për PSG luan Florenzi dhe Dagba, por Royal mund të shihet si një përforcim i mirë. /Insajderi.com