Publikohet data dhe ora kur do të luhet El Clasico

Publikohet data dhe ora kur do të luhet El Clasico

El Clasico do të zhvillohet më 24 tetor tetor, njofton Insajderi.

Por, ajo që duket interesante është se përballja ne mes Barcelonës e Real Madridit do të zhvillohet në ora 16:00.

Dy skuadrat edhe këtë vit janë favorite për ta ftuar La Ligan.

Ndeshja e parë do të zhvillohet në  Camp Nou, ndërsa  e dyta në Santiago Bernabeu.

El Clasico konsiderohet njëri nga derbit më të mëdhenj në planet. /Insajderi.com