Publikohet lista e Kosovës U-21, ftohen tre futbollistë nga Superliga dhe një nga Liga e Parë

Publikohet lista e Kosovës U-21, ftohen tre futbollistë nga Superliga dhe një nga Liga e Parë

Është publikuar lista e futbollistëve të ftuar nga Michael Nees për ndeshjet që Kosova U-21 do zhvillojë me tetë dhe 12 tetor.

Në këtë listë ka disa futbollistë të ftuar nga Superliga e Kosovës, ndërsa emri që bie në sy ështe Petrit Terziu i cili është portier te KF Vëllaznimi, shkruan Insajderi.com.

Duke marrë parasysh faktin që Vëllaznimi luan në Ligën e Parë dhe jo në Superligë kjo ftesë është një arritje e madhe për Terziun.

Futbollistët e tjerë të ftuar nga Superliga janë : Flamur Gashi, portier (KF Malisheva), Bujar Pllana(KF Feronikeli), Ardit Tahiri (FC Drita).

Takimi i parë do të zhvillohet më 7 tetor në stadiumin “Fadil Vokrri” kundër Çekisë, ndërsa po ndaj të njëjtit kundërshtar do luajnë në udhëtim më 12 tetor.

Pas dy ndeshjeve të zhvilluara, dardanët e rinjë kanë regjistruar dy humbje./Insajderi.com

Mund të jetë një imazh i teksti që thotë "KOSOVE U21 Lista e futbollistève KOSOVA DAVID NRECA BISINGER LEO BESSON FCSERVETTE SONNENHOF FLORIAN HOXHa GRASSHOPPER CLUB ZURICH FLAMUR GASHI- CMALISHEVA PETRIT TERZIU KF VELLAZNIMI ANDI HOTI -FCINTER ISMET LUSHAKU AFC ESKILSTUNA LEONAT VITIJA KFSKENDERBEU BUJAR PLLANA KF FERONIKELI ERION SADIKU- GENOA GENTRIT LIMANI- HAMBURGER SV DIAMANT BERISHA FCSCHALE04 KRESHNIK KRASNIQI STROMSGODSETIF LEARD SADRIU FSKENDERBEU EDVIN KURTULUS- HALMSTADSB VALON ZUMBERI HAMBURGER SV VALMIR VELIU- FCLLAPI DUNDEE UNITED FLORENT HOTI ADRION PAJAZITI FCFULHAM DION BERISHA FCAUGSBURG ALTIN KRYEZIU ROYAL EXCELSIOR VIRTON ALTIN ZEQIRI FCLAHTI ARDIT TAHIRI- FCDRITA MARK MARLEKU SCKRIENS KOSOVE U21 REPUBLIKA ÇEKE U21 PERZGJEDHES: MICHAEL NEES FFK-KOSOVA.COM"

Lista e plotë e futbollistëve të ftuar