Rakitiq prezantohet te Sevilla

Rakitiq prezantohet te Sevilla

Mesfushori kroat me tipare sulmuese, Ivan Rakitiq, pas pesë sezonesh të kaluara te klubi blaugran, rikthehet te skuadra nga Andaluzia, njofton Insajderi.

Kroati 32-vjeçar ka nënshkruar kontratë 4-vjeçare me Sevilla-n. Pikërisht tek skuadra andaluziane Rakitiq shkëlqeu, paraqitjet e mira që kishte bëri të interesoheshin për të drejtuesit e Barcelonës, dhe në vitin 2014 të kalonte tek ekipi katalunas.

Tek Sevilla kishte luajtur në sezonet 2010-2014, Sevilla e kishte transferuar nga ekipi gjerman i Schalke 04.

Në karrierën e tij të më hershme prej futbollisti, Rakiti luante për skuadrën zvicerane Basel./Insajderi.com