Raptors befasohen nga Toronto

Raptors befasohen nga Toronto

Ani pse ishin favorit në letër, në parket doli te jetë një histori tjetër.

Washtington Wizards është mposhtur nga Toronto Raptors, me rezultat 90-102.

Në këtë takim, mysafirët ishin më kërkues dhe arritën që në fund të arkëtojnë pikët e plota.

Te Raptors, basketbollsti më i dalluar në parket ishte Pascal Siakam, i cili realizoi 31 pikë, asistoi tre herë dhe ndihmoi me gjashtë kërcime.

Ndeshje të mirë pati edhe Chris Boucher, që regjistroi 14 pikë, gjashtë kërcime dhe një asistim.

NBA Recap: Wizards lose to Raptors 113-108 - Bullets Forever

Momente nga takimi

Në anën tjetër, te vendasit – më i miri në parket ishte Kentavious Caldwell-Pope.

28 vjeçari, shënoi 26 pikë, ndërsa ndihmoi me dy asistime dhe dy kërcime.

Përkundër kësaj fitore, Raports nuk qëndrojnë fare mirë në tabelën e Konferencës Lindore.

Pas 24 ndeshjeve të zhvilluara, ata gjenden në vendin e 12-të, ndërsa kanë pësuar 13-të humbje krahas 11-të fitoreve.

Në anën tjetër, Wizards janë në pozitën  e pestë, ndërsa kjo ishte hera e dhjetë që mposhten në këtë sezonë.

Në takimet tjera u shënuan këto rezultate:

Charlotte Hornets 130-127 Atlanta Hawks

New Orleans Pelicans 108-118 Houston Rockets /Insajderi.com