Rashica asiston në fitoren e Werder Bremen kundër Eintracht Frankfurt

Rashica asiston në fitoren e Werder Bremen kundër Eintracht Frankfurt

Edhe pse ende nuk ka shënuar asnjë gol këtë sezon me Werder Bremen, Milot Rashica di të tregojë se mund të kontribuojë për gola, njofton Insajderi.

Mesfushori me tipare sulmuese i përfaqësueses së Kosovës dhuroi një spektakël të vërtetë në ndeshjen e sotme të Bundesligës gjermane ndaj Eintracht Frankfurt.

Në minutën e 47-të të takimit, 24 vjeçari shmang lehtësisht dy futbollist dhe dërgon një pasim magjik diagonal për shokun e skuadrës Teodor Gebre-Selasie. Mbrojtësi çek përfiton nga gabimi i kundërshtarit i cili shtyn keq topin duke i dhënë shansin të barazojë takimin.

Në fund, Werder fitoi takimin me shifrat 2:1, ndërsa pas këtyre tre pikëve, ekipi i Rashicës ndodhet në vendin e 12 me 26 pikë të grumbulluara pas 22 javësh kampionat. /Insajderi.com