Rashica rezervë, Werder Bremen në prag të rënies nga Bundesliga

Rashica rezervë, Werder Bremen në prag të rënies nga Bundesliga

Werder Bremen nuk është këndellur aspak dhe ka vazhduar me humbje, ku në xhiron 33, pësoi 3:1 te Mainz vendës.

Dy gola i shënoi Mainz në pjesën e parë, Quaison 25’ dhe Boetius 30’.

Osako realizoi për Werder në pjesën e dytë, kurse fitoren 3:1 skuadrës Mainz ja dha Fernandes.

Milot Rashica në këtë ndeshje ishte në bankën rezervë dhe nuk u fut fare në ndeshje.

Werder Bremen tani është në pozitën e parafundit në tabelë me vetëm 28 pikë nga 33 ndeshje.

Zyrtarisht, Bremen nuk do të shpëtoj pa barazh, kurse nëse humb ose barazon në ndeshjen e fundit kundër Koln, atëherë bie nga Bundesliga.

/Insajderi.com/