RB Leipzig vs Paris Saint-Germain – Formacionet Zyrtare

RB Leipzig vs Paris Saint-Germain – Formacionet Zyrtare

RB Leipzig dhe Paris Saint-Germain, takohen sonte në kuadër të gjysmëfinales së parë të Ligës së Kampionëve. Të dy ekipet kanë publikuar formacionet zyrtare me të cilat synojnë të arrijnë finalen e madhe.

RB Leipzig, ka hyrë në këtë takim me formacionin 3-4-1-2, me këta lojtarë në fushë: Gulacs: Mukiele, Upamecano, Klostermann: Angelinio, Sabitzer, Kampl, Laimer: Nkunku: Olmo, Poulsen.

Ndërsa ekipi i Paris Saint-Germain, është rreshtuar me formacionin 4-3-3, me këta lojtarë në fushë: Rico, Bernat, Kimpembe, Silva, Kehrer: Herrera, Marquinhos, Parede: Di Maria, Mbappe, Neymar./Insajderi.com.