Reagime pas anulimit të çmimit “Topi i Artë”

Menjëherë kanë filluar reagime nga tifozët, pas publikimit të vendimit për anulimin e çmimit “Topi i Artë”, për vitin 2020.

Tifozë nga mbarë bota kanë reaguar për këtë vendim të France Futboll, por më të zëshmit janë treguar ata të Bayern Munich, pasi ata mendojnë se ky çmim i kërij vii, do të duhej ti takonte sulmuesit kryesor të tyre, Robert Lewandowski, raporton Insajderi.

Kujtojmë se sulmuesi nga Polonia, ka fituar titullin e Bundesligës, kupën e Gjermanisë dhe ka realizuar 51 gola në 43 paraqitje në të gjitha garat./Insajderi.com.