Real Madrid, Barcelona e Atletico Madrid me testet e radhës në Laliga

Real Madrid, Barcelona e Atletico Madrid me testet e radhës në Laliga

Ekipet e mëdha të Spanjës, Real Madrid e Barcelona do të vazhdojnë ndeshjet e tyre të radhës në Laliga.

Real Madridi në Santiago Bernabeu do ta pres Huesca pas triumfiut të madh javën e kaluar në Kamp Nou kudër rivalit të përjetshëm, Barcelonës.

Ndërsa klubi nga Katalonia në ora 21:00 luan si mysafir i Deportivo Alaves, njofton Insajderi.

Ndërsa, Atletico Madrid zhvillon duelin me Osassunan në udhëtim.

Ndeshja tjetër interesante do të jetë edhe ajo në mes Athletic Bilbao dhe Sevillas. /Insajderi.com