Real Madrid i shkon Osasunës – formacionet

Real Madrid i shkon Osasunës – formacionet

Real Madrid është mysafir i Osasunës, në kuadër të javës së 19-të në La Liga, njofton Insajderi.

Reali i Madrid kërkon të vazhdojë serinë pozitive, ndërsa nga udhëtimi te Osasuna qëllim është të kthehet në Madrid më pikë të plota, në mënyrë që të afrohet me kreun si dhe të distancohet nga përcjellësi i parë, Barcelona.

Në anën tjetër, Osasuna kërkon së paku një pikë në duelin e vështirë me kampionët në fuqi, në mënyrë që të ik nga zona e rrezikshme, pasi ndodhen në pozitën e parafundit me 14 pikë.

Jagoba Arrasate në këtë sfidë do të luajë me 4-4-2, ndërsa Zidane me 4-3-3.

OsasunaHerrera; Vidal, Cruz, Garcia, Oier, R.Torres, R.Garcia, Calleri, I.Perez, Aridane, Moncayola;

Real MadridCourtois; Lucas, Varane, Ramos, Mendy; Casemiro, Kroos, Modric; Asensio, Benzema, Hazard; /Isnajderi.com