Real Madrid-it i duhen vetëm edhe 2 pikë në 2 ndeshjet e mbetura, për tu shpallur kampion në La Liga

Real Madrid-it i duhen vetëm edhe 2 pikë në 2 ndeshjet e mbetura, për tu shpallur kampion në La Liga

Real Madrid-it i duhen vetëm edhe 2 pikë në 2 ndeshjet e mbetura, për tu shpallur kampion në La Liga

Real Madrid është shumë afër të shpallet kampion i kampionatit spanjoll, La Liga. Atyre ju duhen vetëm edhe 2 pikë në dy ndeshjet e mbetura.

Real-i do të pres Villarealin dhe do të udhëtojë tek Leganes, në këto 2 ndeshjet e mbetura, para se ta fitojë titullin e shumë kërkuar. Real Madrid e ka fituar gjithsej 33 herë këtë garë dhe hera e fundit kur ishte shpallur kampion, ishte sezoni 2016-17, raporton Insajderi.

Në anën tjetër, Barcelona ndeshet me Osasuna dhe Alaves, para se ta mbyllë sezonin dhe ta dorëzojë titullin tek madrilenët./Insajderi.com