Real Madrid pas N’golo Kante

Real Madrid pas N’golo Kante

Real Madrid është duke shfaqur interesim për mesfushorin shkatërrues të Chelsea, N’golo Kante.

Sipas Goal.com, Kante pëlqehet jashtëzakonisht shumë nga drejtuesit e Real Madrid dhe Zinedin Zidane, të cilët janë duke e filluar proceduar për të nënshkruar me të, transmeton Insajderi.com

Casemiro dhe Valverde aktualisht e mbulojnë pozitën e mesfushorit shkatërrues tek Madridi, por Zidane ka eksperimentuar me Valverden, duke e avancuar më përpara dhe e dëshiron edhe Kanten për të mbuluar atë pozitë.

Në anën tjetër, Chelsea është e interesuar për të nënshkruar me Milenkovic Savic të Lazios, prandaj edhe mund të ndodh një transferim I Kante tek Reali./Insajderi.com