Real Madrid të interesuar për Richarlison

Real Madrid të interesuar për Richarlison

Sulmuesi i Evertonit, Richarlison, është në radarin e Real Madridit, transmeton Insajderi.

Mediat spanjolle raportojnë se ylli Brazilian mund të ribashkohet me Ancelottin në “Santiago Bernabeu”.

Pas kalimit të teknikut italian te skuadra italiane, ai dëshiron ta marrë me vete sulmuesin brazilian.

24 vjeçarit i kanë mbetur edhe tre vjet në kontratën e tij me skuadrën angleze, derisa shënimi i dhjetë golave në 34 paraqitje mund të mos u pëlqej tifozëve madrilien.

Richarlison është pjesë e Evertonit që nga viti 2018, ku gjatë kësaj periudhe ka zhvilluar 94 paraqitje dhe ka arritur të shënojë 32 gola.