Real Madridi: 10 milionë u kërkuan të mos publikohen përgjimet

Real Madridi: 10 milionë u kërkuan të mos publikohen përgjimet

Sipas klubit mbretëror Real Madrid, gazetari Jose José Antonio Abellán “ka shantazhuar” me 10 milionë euro presidentin  Firoentino Perez për mos publikimin e përgjimeve.

Në këto përgjime dëgjohet i pari i Real Madridit duke kritikuar yjet e atëhershme të klubit përfshirë Cristiano Roanldon dhe trajnerin Jose Mourinho.

Por, sipas Real Madridit, gazetari spanjoll ka premtuar zhdukjen e përgjimeve nëse “do të paguante”.

“Onda Cero Transistor zbulon se Abellán kishte një takim në 2011 me zëvendëspresidentin e Real Madridit, Eduardo Fernández de Blas, në restorantin Combarro, në të cilin ai e shantazhoi atë duke kërkuar 10 milionë euro për të zhdukur audiot e regjistruara në mënyrë të paligjshme dhe të manipuluar”, ka shkruar  Real Madridi në Twitter. /Insajderi.com