Real Madridi fiton me rezultat shkatërrues dhe kualifikohet në fazën tjetër [Video]

Real Madridi fiton me rezultat shkatërrues dhe kualifikohet në fazën tjetër [Video]

Real Madridi ka mposhtur APOEL Nicosian, për t’u kualifikuar në fazën tjetër të Ligës së Kampionëve.

Real Madrid ka shënuar fitore të thellë prej 0:6 ndaj Apoel-it në udhëtim, duke siguruar kalimin në mesin e 16 skuadrave më të mira në Ligën e Kampionëve.

Kampioni i Evropës, Real Madrid ka fituar me spektakël ndaj Apoel 0:6, për të vazhduar rrugën drejt mbrojtjes së titullit për herë të tretë në Ligën e Kampionëve.

Golat për Realin në këtë ndeshje i shënuan Modric, Benzema dy, Nacho dhe Ronaldo dy.

Pas kësaj fitoreje Reali mban vendin e dytë në Grupin H me 10 pikë, tri më pak se sa Tottenham që mposhti 1:2 Dortmundin në udhëtim.

https://www.youtube.com/watch?v=1LvHX127qRw