Reali bindshëm në ndeshjen e parë

Reali bindshëm në ndeshjen e parë

Real Madrid e ka nisur me një fitore bindëse sezonin e ri të La Ligas. Skuadra e Zinedine Zidane ka fituar 3-1 në fushën e Celta Vigos pa Eden Hazard, i lënduar, dhe me një lojtar më pak, pas kartonit të kuq të marrë nga Luka Modric në pjesën e dytë.më shumë në Insporti