Reali ka gati 200 milionë euro për yllin e Premierligës (Foto)

Reali ka gati 200 milionë euro për yllin e Premierligës (Foto)

Real Madrid ka filluar tashmë të mendojë për transferimet e verës së ardhshme.

Drejtuesit e Real Madridit nuk kanë bërë ndonjë transferim të madh në katër vitet e fundit, por kjo pritet të ndodh në verën e vitit 2018.

Sipas Don Balon, Reali është gati të paguajë 200 milionë euro për sulmuesin fantastik të Tottenhamit, Harry Kane.

Mungesa e golave të Cristiano Ronaldos këtë sezon dhe lëndimet e shpeshta të Karim Benzemas dhe Gareth Bale kanë bërë që Zidane të kërkojë transferimin e anglezit.

Në listën e Realit është edhe sulmuesi fantastik i Juventusit, Paulo Dybala. /Express/