Rekord global i vdekjeve dhe rasteve me COVID-19

Rekord global i vdekjeve dhe rasteve me COVID-19

11.617 vdekje dhe 666.000 raste të reja u regjistruan botë me COVID-19.

Sipas të dhënave të Universitetit “Johns Hopkins, ky është rekord i vendosur që nga koha e shpërthimit të pandemisë në fund të vitit 2019.

Në Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Britani të Madhe poashtu u vendosen rekorde të zi.

Në SHBA brenda ditës u raportuan 143.00 infeksione të reja, ndërsa në Britani të Madhe 33.470 raste.

Disa shtete kanë filluar me kufizime të reja për ta parandaluar përhapjen e madhe të Coronavirusit. /Insajderi.com