Rekord i zi: Liverpool pesë humbje rresht në Anfield

Rekord i zi: Liverpool pesë humbje rresht në Anfield

Për herë të parë në histori Liverpooli ka humbur pesë ndeshje në Anfield.

Humbja e fundit nga Chelsea si vendas, e vendosi kampionin në pozitën e shtatë.

Përpos Chelsea, Livepool si vendas humbi edhe katër ndeshje të tjera.

0-2 pësoi nga rivali lokal, Everton. Më 2 shkurt humbi nga Manchestër City me rezultat 1-4.

Por, skuadra e Jorgen Klopp pësoi edhe nga Bringhton & Hove Albion me rezultat 0-1 dhe nga Burnley po ashtu me rezultat minimal.

Skudra e Liverpooli ka shkëlqyer në tri vitet e fundit. Përpos Premier League, arritën të shkojnë njëherë në finale të Ligës së Kampioneve dhe herën tjetër ta fitojnë atë. /Insajderi.com