Renault me dominim të plotë e fillon 2020: Pasi u shpall vetura më e sigurt, shpallet edhe vetura e vitit me 4 modele

Renault me dominim të plotë e fillon 2020: Pasi u shpall vetura më e sigurt, shpallet edhe vetura e vitit me 4 modele

Vetëm pak ditë më parë Renault Clio i Ri ishte shpallur nga “Euro NCAP” si vetura më e sigurt e kategorisë supermini.

Ndonëse ky sukses është i jashtëzakonshëm, Renault sapo ka dëshmuar se është i pa konkurrent.

Katër modele të Renault – Dacia dhe Alpine – kanë fituar çmime gjatë ceremonisë prestigjioze “What Car?”. Qysh prej vitit 1978, kjo ceremoni është ndër më të respektuarat në Mbretërinë e Bashkuar në industrinë automobilistike.

Dacia korr sukses të dyfishtë me Duster dhe Sandero

Dacia ka korrë sukses të dyfishtë në ceremoninë “What Car?” duke fituar çmime me Sandero dhe Duster. Për modelin Sandero, kjo ka qenë fitorja e tetë radhazi dhe ka fituar në kategorinë “Vetura më e mirë e vogël nën 12 mijë funte”. Sandero ofron efikasitet, komoditet, siguri dhe ka çmim të arsyeshëm. Sandero është plotësisht i njohur edhe në tregun tonë meqenëse është edhe vetura më e shitur në Kosovë qe dy vite radhazi.

Ndërkaq Duster, që njihet si vetura që “flet shqip” për të dytin vit radhazi ka marrë çmimin e “Veturës SUV më të mirë familjare nën 18 mijë funte”.

Disa prej karakteristikave të kësaj veture që vjen me ofertë fantastike nga Auto Mita për vetëm 14,990€ për pakon më të lartë Prestige, janë:

• Pakoja më e lartë “Prestige”
• Navigacion 7” me prekje
• Çelës inteligjent “Hands free”
• Multimedia sistem me ekran 7”
• Kamerë për parkim
• Sensorë parkimi prapa
• Sensorë të këndit të vdekur
• Xhamat e errët fabrikisht
• Klimë automatike
• Fellne alumini 17”, etj.