Republika Çeke – Shqipëri: Formacionet zyrtare

Republika Çeke – Shqipëri: Formacionet zyrtare

Shqipëria do të zhvillojë ndeshjen miqësore përballë Republikës Çeke.

Të dy ekipet kanë bërë të ditur formacionet e tyre zyrtare për këtë takim.

Trajneri i “Kuq e zinjëve”, Edoardo Reja, do të startoj me formacionin 3-5-2.

Formacioni zyrtarë i Shqipërisë: Gentian Selmani, Ardian Ismajli, Berat Gjimshiti, Marash Kumbulla, Lorenc Trashi, Sherif Kallaku, Keidi Bare, Amir Abrashi, Frederik Veseli, Sokol Cikalleshi dhe Rey Manaj.

Ndërsa trajneri i Republikës Çeke, Jaroslav Silhavy, do të startoj me formacionin 4-2-3-1.

Formacioni zyrtarë i Çekisë: Tomas Vaclik, Jan Boril, Tomas Kalas, Ondrej Celustka, Vladimir Coufal, Alex Kral, Tomas Soucek, Jakub Jankto, Vladimir Darida, Lukas Masoupust dhe Patrik Schick.

Ndeshja do të zhvillohet në “Sinobo Stadiu” me fillim nga ora 20:15.