Rikthehen ndeshjet e Europaligës

Rikthehen ndeshjet e Europaligës

Europaliga do të rikthehet sonte, me plotë 32 ndeshje.

Disa prej takimeve më interesante janë, Marsielle-Lazio dhe Bayer Leverkusen-Real Betis, që zhvillohen me fillim nga ora 21:00, shkruan Insajderi.com.

Marseielle-Lazio do të jetë interesante, pasi as njëra skuadër, e as tjetra, nuk e ka siguruar ende kualifikimin tutje.

Ekipi francez gjendet në pozitën e tretë, me tre pikë, kurse italianët janë një pozitë më lartë, me një pikë më shumë.

Marseille avoid the worst at Lazio

Mariselle-Lazio, foto nga ndeshja e parë

Të dyja skuadrat do të kërkojnë fitoren, pasi nëse në në ndeshjen tjetër, Llokomotiw Mosciw e moposhtë Galatasaray-n, atëhere ekipi rus mund t’i prishë shumë planet e =dy ekipeve të lartëcekura.

Në Gjermani, Leverkuseni dhe Betisi do të përballen ndërmjet vete, në një takim që mund ta vendosë vendin e parë.

Të dyja ekipet kanë nga 7 pikë dhe cila fituesi ee “rrëmben” vendin e parë, të paktën deri në gjiron e ardhshme.

Disa nga takimet tjera që zhvillohen sonte:

Breoendby IF – Rangers

Lyon – Sparta Prague

Monaco – PSV Eidhoven

Real Sociedad – Sturm Graz

Legia Warszawa – Napoli

Leicester City – Spartak Moscow

Lyympiacos – Eintracht Frankfurt

Roayl Antwerp – Fenerbace

Galasataray – Lokomotiv Moscoë

Genk – West ham United

Roma – Bodoe/Glimt /Insajderi.com